FOTO-VIDEO/ Hidhet molotov e mjete piroteknike, thyhen xhamat e Drejtorisë së Policisë së Tiranës


TIRANË, 13 maj/ATSH/ Bombë molotov dhe mjete të tjera piroteknike u hodhën nga protestuesit e opozitës drejt godinës së Drejtorisë së Policisë së Tiranës.

Protestuesit hodhën bombë molotov, tymuese dhe kapsolla si dhe thyen me gurë xhama të Drejtorisë së Policisë, ndërsa efektivët e policisë ruajtën perimetrin e sigurisë së godinës.

Kjo ishte ndalesa e fundit e marshim-protestës së organizuar sot nga opozita e bashkuar e cila vijoi itinerarin në 5 institucionet kryesore, sipas tyre, “të lidhura me krimin”. /m.m/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.