BERLIN – Pompeo anulon vizitën në Gjermani

BERLIN, 7 maj /ATSH-DPA/ – Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo anuloi vizitën e tij në Gjermani për shkak të çështjeve që kërkojnë zgjidhje urgjente, njoftoi një zëdhënës i ambasadës amerikane në Berlin.

”Sekretari Pompeo anuloi vizitën në Gjermani për shkak të çështjeve që kërkojnë zgjidhje urgjente”, tha ai.

”Pompeo mezi pret të shkojë sa më shpejt në Berlin”, theksoi zëdhënësi./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.