AXHENDA NDËRKOMBËTARE 06.5.2019

BOTË – Fillon muaji i shenjtë i Ramazanit deri më 4 qershor.

KOLOMBO (Sri Lanka) – Rihapen shkollat pas atentateve gjatë Pashkpve katolike.

SOFJE – Vizitë e papa Françeskut.

ROVANIEMI (Finlandë) – Turneu europian i Mike Pompeo deri më 9 qershor.

KALE (Francë) – 25-vjetori i inaugurimit të tunelit të La Manshit.

VARSHOVË – Vizitë e Frans Timmermans.

ROVANIEMI (Finlandë) – Takim i ministrave të vendeve arktike në prani të Mike Pompeos dhe Sergei Lavrov.

ANKARA (Turqi) – Vizitë e Jens Stoltenberg.

UASHINGTON – SHBA rrit taksat doganore në 25% për 200 miliardë dollarë mallra kineze./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.