SOFT NEWS – Shtyn një makinë për 100… kilometra!

ZAGREB, 29 prill /ATSH-AA/ – Kroati Tomislav Lubenjak hyri në librin e rekordeve ”Guinness”, pasi ka shtyrë një automjet me peshë 730 kilogramë për 100 kilometra.

Lubenjak, i cili gjatë 17 orëve ka shtyrë me duar automjetin nëpër rrugët e kryeqytetit të Kroacisë, Zagreb, ka thyer rekordin e mëparshëm prej 83 kilometrash.

Kroati tërhoqi vëmendjen e qytetarëve dhe turistëve, ndërkohë që shoqërohej nga duartrokitjet e tyre./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.