Parashikimi i motit, e premte, 26 prill 2019

TIRANË, 26 prill /ATSH/ – Moti për ditën e sotme parashikohet me kthjellime dhe zhvillime vranësirash në mesditë e pasdite.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak do të ketë reshje e shiu në mesditë e pasdite përgjatë gjithë relievit malor në Juglindje e Lindje.

Era do të fryjë juglindje-jugperëndim me shpejtësi 1-12 m/sek në bregdet, duke u pasuar nga një valëzim i forcës 2-3 ballë.

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 13/27 re diell
Kukës 12/24 shi diell
Lezhë 13/27 re diell
Dibër 11/24 re diell
Durrës 14/28 re diell
Tiranë 14/28 re diell
Elbasan 14/28 re diell
Berat 11/29 re diell
Vlorë 15/29 re diell
Korçë 10/23 shi diell
Gjirokastër 11/28 re diell
Sarandë 16/28 re diell

 

 /e.malaj/j.p/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.