Fëmijët dekorojnë me lule Parkun Zoologjik në Tiranë

TIRANË, 7 prill /ATSH – I. Vata/ – Fëmijët janë bërë sot protagonistë kryesorë duke mbjellë  lule në Parkun Zoologjik të kryeqytetit.

Parku Zoologjik, një nga destinacionet më të preferuar për fëmijët, me lulishte, vende çlodhëse dhe lojërash, sot është dekoruar nga vetë ata, me lule shumëngjyrëshe.

“Kur ndryshimi nis nga “doçkat” e vogla! Zoo Park u mbush në fundjavë plot me fëmijë, të cilët pasi vizituan katërputroshët shtuan ngjyrat e gjelbërimit me mbjelljen e luleve të reja”, shprehet bashkia Tiranë.

/e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.