Parashikimi i motit, e shtunë, 6 prill 2019

TIRANË, 6 prill /ATSH/ – Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti ditën e sotme parashikohet i vranët në të gjithë territorin si dhe me intervale të shkurtra me diell. Reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në qarkun e Korçës.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Verilindje 1-8 m/sek. Deti me forcë 0-1 ballë.

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 11/21 re diell
Kukës 7/20 re diell
Lezhë 12/22 re diell
Dibër 7/18 re diell
Durrës 10/23 re diell
Tiranë 11/25 re diell
Elbasan 10/24 re diell
Berat 10/25 re diell
Vlorë 12/24 re diell
Korçë 7/14 re shi diell
Gjirokastër 9/23 re diell
Sarandë 10/24 re diell

/e.malaj/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.