AXHENDA NDËRKOMBËTARE 04.4.2019

CHRISTCHURCH – Vazhdon procesi gjyqësor kundër sulmuesve të xhamisë.

MANILA – Vazhdojnë manovrat e përbashkëta filipino-amerikane.

BOUGUENAIS (Francë) – EasyJet inauguron hapjen e një baze franceze në aeroportin e  Nantës.

GJENEVË – Konferencë shtypi e OBSH për statistikat botërore për shëndetin.

BEAUNE (Francë) – Festivali i XI ndërkombëtar i filmit policesk.

MOSKË – Vladimir Putin pret kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu.

KOUROU (Francë) – ”Sojuz” lëshon katër satelitë, tip O3b.

DUBLIN (Irlandë) – Vizitë e Angela Merkel.

UASHINGTON – Pompeo pret homologët e NATO-s për 70-vjetorin e krijimit.

LOS ANXHELES – Snapchat zbulon risitë.

UASHINGTON – Negociata të reja tregtare SHBA-Kinë./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.