“Edhe 4 vite të tjera”, fotoja më e pëlqyer në Facebook

TIRANË, 3 prill /ATSH/ – Edhe pse është postuar përpara disa vitesh në 2012, asnjë foto tjetër nuk ka marrë më shumë “Like” dhe “Share” sesa ajo që tregon një moment përqafimi mes Barak Obamës dhe bashkëshortes së tij, Michelle.

Stafi i fushatës së ish-presidentit amerikan e hodhi foton në rrjetet sociale në momentin e shpalljes së fitores së tij në garën për mandatin e dytë presidencial.

Fotoja e shoqëruar me mesazhin ”edhe katër vite të tjera”, u kthye në më populloren e të gjitha kohërave. Brenda një nate të vetme, ajo kishte mbledhur mbi 3,2 milionë ”Like” dhe është shpërndarë 400.000 herë. /a.a/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.