Pasagjerët që fluturojnë nesër drejt Italisë mund të përballen me vonesa

TIRANË, 24 mars /ATSH/- Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar, (AAC) njofton pasagjerët që kanë planifikuar të udhëtojnë ditën e nesërme 25 Mars drejt Italisë dhe nga aeroportet e saj, që të kenë kujdes pasi sindikatat e punonjësve në shtetin fqinj, kanë paralajmëruar një grevë 4 orëshe nga ora 10.00 e paradites deri në 14.00.

Si pasojë e kësaj greve pritet të krijohen vonesa të fluturimeve.

Autoriteti i këshillon pasagjerët që të kontaktojnë me kompanitë që kanë rezervuar biletën, për t’u informuar për statusin e fluturimit para nisjes drejt aeroportit, në mënyrë që të shmangin pritjet e gjata, thuhet në njoftimin e AAC. e.xh/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.