UASHINGTON – Trump: Brazili dhe SHBA-ja nuk kanë qenë kurrë kaq afër

UASHINGTON, 19 mars /ATSH-AFP/ – Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se marrëdhëniet mes SHBA-së dhe Brazilit nuk kanë qenë kurrë më të mira.

“Brazili dhe SHBA-ja nuk kanë qenë kurrë kaq afër”, komentoi Trump.

Presidenti amerikan i bëri këto deklarata ndërkohë që priste në Zyrën Ovale homologun e tij brazilian Jair Bolsonaro. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.