Parashikimi i motit, 15 mars 2019

TIRANË, 15 mars/ATSH/ – Moti për ditën e sotme parashikohet me alternime vranësirash dhe kthjellime në pjesën e dytë të ditës.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, parashikohen reshje shiu të izoluara në mesditë në bregdetin jugor.

Era do të jetë nga kuadranti i Juglindjes-Veriperëndimit me shpejtësi 2-13 m/sek, kryesisht përgjatë vijës bregdetare erë me rrahje dhe intensive deri në 20 m/sek. 

Temperaturat parashikohen:    

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 5/12 re diell
Kukës 1/11 re diell
Lezhë 5/12 re diell
Dibër 0/8 re diell
Durrës 4/16 re diell
Tiranë 4/16 re diell
Elbasan 4/15 re diell
Berat 1/16 re diell
Vlorë 4/14 Shi diell
Korcë -1/8 re  diell
Gjirokastër 2/13 re diell
Sarandë 7/16 re diell

/a.g/ 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.