Këmbimi valutor, forcohet dollari zhvlerësohet euro

TIRANË, 8 mars /ATSH/- Në tregun e këmbimit valutor të premten, dollari amerikan forcoi pozitat në këmbim me lekun ndërsa euro u zhvlerësua.
Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, Euro këmbehet me 124.57 lekë ose 0.17 lekë më pak se një ditë më parë dhe dollari amerikan është forcuar me 0,84 lekë duke u këmbyer në nivelin e 111.07 lekë.
Përditësimi i fundit: 08.03.2019  11:45:55
Monedha Kryesore Lekë për njësi të monedhës së huaj
Dollar Amerikan USD 111.07 +0.84
Euro EUR 124.57 -0.17
Paundi Britanik GBP 145.26 +0.26
Franga Zvicerane CHF 110.00 +0.23
Jeni Japonez (100) JPY 99.96 +1.25
Dollari Australian AUD 78.05 +0.42
Dollari Kanadez CAD 82.55 +0.47
Korona Suedeze SEK 11.74 -0.10
Korona Norvegjeze NOK 12.65 -0.08
Korona Daneze DKK 16.70 -0.02
SDR SDR 154.48 +1.22
Ari(OZ 1) XAU 143748.03 +1,988.48
Argjend(OZ 1) XAG 1680.08 +16.81
Juani Kinez (onshore) CNY 16.53 +0.09
Juani Kinez (offshore) CNH 16.51 +0.09
Lira Turke TRY 20.34 +0.06

exh/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.