Sulmi ndaj Kryeministrisë, ambasadori britanik thirrje për protestë paqësore

TIRANË, 16 Shkurt ATSH/ – Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Tiranë, Duncan Norman ka bërë thirrje për të respektuar sundimin e ligjit pas dhunës në protestën e opozitës.

“Ne mbështesim ata, që në të gjitha anët bëjnë thirrje për demonstrata paqësore. Kjo është një kohë për të respektuar sundimin e ligjit”, shprehet Duncan Norman.

/gj.mima/e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.