Shkolla profesionale, hapësira për të fituar zanatet

TIRANË, 16 shkurt/ATSH/ – Kryeministri Edi Rama i cili i pranishëm në aktivitetin “Bashkia që duam” theksoi se përmes arsimit profesionale të rinjtë do të jenë në gjendje për të mbajtur ekonomikisht familjet e tyre.

“Vlora që unë dua është që shkolla profesionale është një hapësirë e ekselencës për të gjitha ata që fitojnë zanate dhe përmes punës do të jenë në gjendje të mbajtën familjet e tyre”- theksoi Rama përpara banorëve vlonjatë.

/e.caushi/ /a.g/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.