Protesta te Unaza, Rama: Jo e njerëzve pa shtëpi, por e biznesmenëve

TIRANË, 14 shkurt /ATSH – I. Vata/ – Lidhur me protestën e banorëve për ndërtimin e Unazës së Re, kryeministri Edi Rama theksoi se “protesta nuk është e njerëzve pa shtëpi. Nuk ka asnjë njeri, asnjë familje që ka një strehë që ka mbetur jashtë vëmendjes tonë dhe bashkisë. Nuk ka asnjë familje që ka titullin e pronësisë dhe nuk është apo do shpronësohet, nuk ka asnjë familje që është dhe pa titull pronësie do shërbehet me banesa sociale. Ajo është protesta e biznesmenëve dhe pronarëve të dhjetra apartamenteve|.

 

”. /r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.