Lirohet nga detyra Ilir Halilaj, zëvendësministër i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural

TIRANË, 13 shkurt /ATSH – I. Vata/ – Lirohet nga detyra Ilir Halilaj, zëvendësministër i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural. Vendimi është marrë sot nga Këshilli i Ministrave me propozim të Kryeministrit Edi Rama.

Këshilli i Ministrave në mbledhjen e së mërkurës ka liruar nga detyra Ilir Halilaj, zëvendësministër i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural

Në mbështetje të Kushtetutës për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave vendosi sot të lirojë nga detyra Ilir Halilaj, zëvendësministër i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural. /j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.