NJU DELHI – 17 viktima pas zjarrit në një hotel

NJU DELHI, 12 shkurt /ATSH-ANSA/ – Shtatëmbëdhjetë persona humbën jetën dhe katër të tjerë morën dëmtime të rënda prej flakëve të zjarrit që përfshiu në një hotel në perëndim të kryeqytetit indian, Nju Delhi.

Zjarri shpërtheu këtë mëngjes në  hotelin ‘’Arpit Palace’’, një strukturë pesëkatëshe në lagjen Karol Bagh të kryeqytetit indian.

Zjarrfikësit kanë arritur të shuajnë flakët dhe shpëtuan 35 vetë, ndërsa po hetohet për shkaqet që shkaktuan zjarrin./    /os/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.