SHBA – Shefi i Pentagonit në vizitë të paparalajmëruar në Afganistan

KABUL, 11 shkurt /ATSH-AFP/ – Shefi i  përkohshëm Pentagonit, Patrick Shahan mbërriti sot në Kabul në një vizitë të paparalajmëruar, ndërkohë që SHBA po zhvillojnë negociata paqeje me talebanët.

Në këtë vizitë të paparalajmëruar për qëllime sigurie, ministri i përkohshëm amerikan i Mbrojtjes do të takojë presidentin afgan Ashraf Ghani, të cilin deri tani talebanët e kanë përjashtuar nga çdo negociatë.

SHBA ka aktualisht në Afganistan 14 500 trupa./ /xhm/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.