Tropojë/ Punonjës të OSHEE-së sfidojnë të ftohtin, rregullojnë defektin në Rragam

TIRANË, 22 janar /ATSH- I. Vata/ – Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike vazhdon punën për riparuar linjën e dëmtuar nga dëbora në Rragam, Tropojë.

Ndonëse në temperatura të ulëta dhe nën reshjet e dëborës në lartësinë 1000 m mbi nivelin e detit, punonjësit e OSHEE-së po punojnë për riparimin e defektit.

“Jemi në zonën e Gashit, Rragam, rreth 1000 m mbi nivelin e detit. Grupi i elektricistëve nga OSHEE Tropojë, janë duke riparuar linjën e dëmtuar nga dëbora”, shprehet Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike./m.m/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.