BRUKSEL – Juncker: Votimi britanik rrit rrezikun e një Brexit pa marrëveshje  

BRUKSEL, 15 janar /ATSH-AFP/ – Kundërshtimi nga ana e Parlamentit britanik për marrëveshjen e negociuar të Brexit rrit rrezikun e një divorci pa marrëveshje, paralajmëroi presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, në një komunikatë të dhënë sot.

‘’I bëj thirrje Britanisë së Madhe të qartësojë qëllimet e saja sa më shpejt të jetë e mundur. Koha në dispozicion është drejt përfundimit’’, deklaroi presidenti i ekzekutivit europian, pak pas votimit britanik./ /v.b/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.