Kryebashkiaku i Dibrës për ATSH: Të gjitha rrugët janë të hapura

TIRANË, 14 janar /ATSH- I. Vata/ – Kryetari i bashkisë Dibër, Muharem Rama tha për ATSH se të gjitha rrugët janë të hapura.

Reshjet e borës vazhdojnë, tha kryebashkiaku Rama për ATSH ndërsa shtoi se janë marrë të gjitha masat për hapjen e rrugëve dhe lëvizjen e lirë të qytetarëve dhe mjeteve.

“Jane hapur pothuajse pjesa me e madhe e fshatrave dhe po vazhdon puna per hapjen e fshatrave që dhe verës mezi hyhet. Vazhdojnë reshjet e dëborës. Qyteti është hapur plotësisht. Në njësitë administrative po ashtu, rrugët janë të hapura plotësisht”, deklaroi ai për ATSH.

Reshjet e borës, kanë qenë të dendura dhe kanë sjellë vështirësi në qarkullimin e mjeteve edhe në Dibër.

Në bashkinë Dibër janë marrë të gjitha masat që rrugët në lagjet e qytetit të jenë të hapura dhe të mirëmbajtura për lëvizjen e lirë.

Më qarkun e Dibrës trashësia e borës varion nga 40 në qytetin e Peshkopisë dhe 1.20 cm në zonat rurale dhe ka sjellë probleme me qarkullimin e mjeteve.

“Rrugët  e brendshme të lagjeve të qytetit janë të hapura dhe të mirëmbajtura prej ditësh”, tha kryetari i bashkisë Muharem Rama, ndërsa shtoi se punonjësit e bashkisë janë në gatishmëri për të përballuar situatën dhe mbajtur rrugët të hapura.

/a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.