UASHINGTON – Trump: Mur çeliku dhe jo betoni në kufirin meksikan

UASHINGTON, 7 janar /ATSH-ANSA/ – Po planifikojmë një mur prej çeliku dhe jo prej betoni, pasi është një zgjidhje më e fortë dhe më pak e bezdisshme, një zgjidhje e mirë ala ”Made in USA”, shkruajti në Twitter presidenti amerikan, Donald Trump.

Ai bëri të ditur edhe një takim të ri midis zëvendëspresidentit Mike Pence dhe anëtares demokrate të Kongresit, Nancy Pelosi, në përpjekje për të arritur një marrëveshje për përfundimin e ”shutdown”-it të qeverisë.

Ky takim, sipas Trump, është përcaktohet si produktiv, ku janë studiuar shumë detaje mbi sigurinë kufitare me Meksikën./   /os/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.