Zonjat e ansamblit “Jeta” u mësojnë fëmijëve historinë e folklorit shqiptar

TIRANË, 27 dhjetor /ATSH/ – Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko përshkruan nëpërmjet një statusi aktivitetin festiv të mbajtur për mbylljen e vitit 2018 të fëmijëve të kursit të gjuhës shqipe “Jeta”, në shkollën “Odisea” në Selanik të Greqisë.

“Fëmijët e kursit të gjuhës shqipe ‘Jeta’, në shkollën “Odisea” në Selanik të Greqisë gjatë aktivitetin festiv të mbajtur për mbylljen e vitit 2018. Në këtë aktiviteti zonjat e ansamblit “Jeta”, të veshura me kostume tradicionale, u treguan fëmijëve mbi historinë e folklorit shqiptar”, shkruan Majko. /m.z/e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.