Ruçi uron për Krishtlindje: Dritë dhe paqe për të gjithë shqiptarët

TIRANË,25 dhjetor /ATSH- I. Vata/ – Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka uruar shqiptarët me rastin e Krishtlindjes, duke uruar për dritë dhe paqe.

Në urimin e tij, Ruçi shprehet se Krishtlindjet, gëzim i brendshëm drite e paqeje. “Një urim të veçantë emigrantëve që erdhën të festojnë në atdhe”, tha ai.

“Dhembshuria e bën shoqërinë më të ngrohtë e më të drejtë. Lumturia e të gjithëve, jo pasuria e disave, e bën jetën më të mirë”, shprehet ai. /j.p/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.