KIEV – Ukraina i jep fund një traktati miqësie me Rusinë

KIEV, 6 dhjetor /ATSH- ANSA/ – Rada, parlamenti ukrainas, ka konfirmuar vendimin e presidentit Petro Poroshenko për t’i dhënë fund traktatit të miqësisë, bashkëpunimit dhe partneritetit me Rusinë.

”Votimi mori 277 vota pro, ndërkohë që të mjaftueshme ishin 226”, raportoi agjencia ruse e lajmeve, Interfax.

Traktati mbi miqësinë, bashkëpunimin dhe partneritetin midis Ukrainës dhe Rusisë do të përfundojnë më 1 prill 2019./ /os/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.