Dita e Flamurit, Rama uron shqiptarët me një foto të veçantë

TIRANE, 28 nëntor/ATSH/- Ditën e sotme shqiptarët në të gjithë botën festojnë 28 Nëntorin, Ditën e Pavarësisë.

Në 106-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, urimi i parë vjen nga Kryeministri Edi Rama me një foto të veçantë.

Rama uron shqiptarët për Ditën e Flamurit mo foton nga takimi i dy qeverive, të Shqipërisë dhe Kosovës, mbajtur në Pejë, teksa dy kryeministrat bashkojnë duart mbi flamurin kombëtar, në përfundim të nënshkrimit të marrëveshjeve të rëndësishme.

“MIRËMËNGJES, dhe GËZUAR DITËN E FLAMURIT”, shkruan Rama. /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.