BRUKSEL – Verhofstadt: Shpresoj që një ditë Londra të kthehet në BE

LONDËR, 15 nëntor /ATSH-ANSA/ – Shpresoj që një ditë Britania e Madhe do të kthehet në union, ndërkohë që kjo marrëveshje do ta bëjë Brexit-in të mundshëm duke ruajtur një marrëdhënie të ngushtë mes BE-së dhe Londrës, deklaroi udhëheqësi i liberalëve në PE, Guy Verhofstadt.

”Por, do të nevojitet një mbrojtje e të drejtave të qytetarëve dhe shmangia e një kufiri të fortë irlandez”, theksoi ai./ /os/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.