Forcat e Armatosura stërvitje me njësitë më të mira të aleatëve të NATO-s

Forcat e Armatosura stërvitje me njësitë më të mira të aleatëve të NATO-s

Forcat e Armatosura stërvitje me njësitë më të mira të aleatëve të NATO-shttps://ata.gov.al/2018/11/02/forcat-e-armatosura-stervitje-me-njesite-me-te-mira-te-aleateve-te-nato-s/Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka publikon një video ku pasqyrohet angazhimi i Forcave tona të Armatosura në stërvitjet të rëndësishme me homologët e vendeve pjesëtare të NATO-s.

Posted by Agjencia Telegrafike Shqiptare on E premte, 2 Nëntor 2018

TIRANË, 2 nëntor/ATSH-A Fortuzi/ – Forcat Ushtarake Shqiptare janë duke u stërvitur me njësitë më të mira të aleatëve tanë të NATO-s.

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka publikon një video ku pasqyrohet angazhimi i Forcave tona të Armatosura në stërvitjet të rëndësishme me homologët e vendeve pjesëtare të NATO-s.

“Trupat tanë stërviten me njësitë më të mira aleate. Forcat Speciale, Komando etj., stërviten me homologët e tyre të vendeve të NATO, ndërkohë që Policia Ushtarake trajnohet nga karabinierët italianë”, deklaron ministrja Xhaçka. /a.g/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.