Investimet në sistemin energjetik, përfitojnë mbi 2000 abonentë në Lanabregas

Investimet në sistemin energjitik, përfitojnë mbi 2000 abonentë në Lanabregas

Investimet në sistemin energjitik, përfitojnë mbi 2000 abonentë në Lanabregashttps://ata.gov.al/2018/10/23/investimet-ne-sistemin-energjitik-perfitojne-mbi-2000-abonente-ne-lanabregas/Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri ka bërë me dije se është ndërhyrë në zonën e ish-traktorëve deri në Lanabregas. Po kështu, sipas tij janë ndërtuar 15 kabina, vendosur 300 shtyllave dhe kabllot ABC, nga të cilat përfitojnë përmirësim furnizimi mbi 2000 abonentë.

Posted by Agjencia Telegrafike Shqiptare on E martë, 23 Tetor 2018

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ – Operatori i Shpërndarjes vijon me investimet për fuqizimin e rrjetit elektrik.

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri ka bërë me dije se është ndërhyrë në zonën e ish-Autotraktorëve deri në Lanabregas.

Po kështu, sipas tij janë ndërtuar 15 kabina, vendosur 300 shtyllave dhe kabllot ABC, nga të cilat përfitojnë përmirësim furnizimi mbi 2000 abonentë.

Ministri ka publikuar një video ku shihen momente të këtyre ndërhyrjeve. “Momente gjatë ndërhyrjes në zonën e ish-Autotraktorëve deri në Lanabregas. Nga ndërtimi i 15 kabinave, vendosja e 300 shtyllave dhe kabllot ABC përfitojnë përmirësim furnizimi mbi 2000 abonentë”, – përfundon Gjiknuri.

z.tosku//a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.