Dhuna në familje, DRSH Shkodër takim me nxënësit e gjimnazit “28 Nëntori”

TIRANË, 19 tetor /ATSH/ – Vazhdon bashkëpunimi i Drejtorisë Rajonale Shëndetësore Shkodër, RSH dhe ACA në kuadër të programit “Përmirësimi i cilësisë dhe aksesit në shërbimet e shëndetit seksual dhe riprodhues në komunitet”.

Ditën e sotme në qytetin e Shkodrës u zhvillua një takim, me nxënësit e gjimnazit “28 Nëntori”, me fokus: Dhuna në familje si dhe dhuna me bazë gjinore./m.z/e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.