BRUKSEL – Tajani: May nuk paraqiti ndonjë risi përpara 27

BRUKSEL, 17 tetor /ATSH-AFP/ – Kryeministrja britanike, Theresa May nuk paraqiti lajme të rëndësishme gjatë fjalës së saj përpara 27 liderëve të shteteve apo qeverive në lidhje me Brexit në një samit në Bruksel, sipas presidentit të Parlamentit Europian, Antonio Tajani.

”Nuk konstatova asnjë lajm të madh për sa i përket përmbajtjes së fjalimit të May-it”, deklaroi Tajani, duke theksuar se ajo u tregua e gatshme dhe me vullnet të mirë./ /v.b/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.