RUSI – Kërcënin për shpërthim në Sheshin e Kuq

MOSKË, 4 tetor /ATSH-ANSA/- Forcat e policisë parandaluan një atentat në Sheshin e Kuq të Moskës pranë Katedrales së Shën Vasilit, ku një person kaloi me makinën e tij në semafor të kuq duke kërcënuar për një shpërthim, ndoshta me një bombël gazi, sipas mediave.

Për momentin po negociohet mes personit dhe policisë .    /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.