XHAKARTA – Arrin ne 1 203 numri i viktimave nga dy fatkeqësi natyrore

XHAKARTA, 1 tetor /ATSH-ANSA/ – Arrin në 1 203 persona numri i viktimave midis  qyteteve Palu dhe Donggala, në ishullin indonezian të Sulawesi, i cili u godit të premten e kaluar nga dy tërmete të njëpasnjëshme e më pas një ncunam, raportoi një  OJQ indoneziane.

Skuadrat e shpëtimit po vazhdojnë kërkimet, si dhe po punohet për stabilizimin e situatës.  /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.