INDONEZI – Tërmet me magnditudë 7,5 ballë Rihter, rrezik për cunami

XHAKARTA, 28 shtator /ATSH-AFP/ – Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7,5 ballë Rihter tronditi sot ishullin e Sulavesit, në qendër të Indonezisë, njoftoi instituti amerikan USGS ndërkohë që agjencia e menaxhimit të katastrofave lëshoi alarmin për cunami.

Tërmeti me një thellësi prej 10 kilometrash goditi qendrën e ishullit disa orë pas një tronditje, ku mbeti i vekur të paktën një person në të njëjtin rajon./ /G.S/  a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.