FUTBOLL – Serxhio Buskets tek “Barcelona” deri në vitin 2023

BARCELONË, 27 shtator /ATSH-AFP/ – Mesfushori Serxhio Buskets zgjati kontratën e tij me ekipin e “Barcelonës” deri në vitin 2023, njoftoi sot klubi që është kampioni i Spanjës në fuqi.

Nën kapiteni i “Barçës”, që kishte një kontratë deri në vitin 2021, e zgjati atë me dy vite, deri më 30 qershor 2023.

Klauzola për thyerje të kontratës së nga 200 deri në 500 milionë euro. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.