Aksioni i policisë në Shkodër, Rama: Forca e Ligjit po përshkallëzohet

TIRANË,22 shtator /ATSH- I. Vata/ – Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur sot aksionin e Policisë së Shtetit në Shkodër, gjatë të cilit u arrestuan 11 persona, duke e konsideruar si një aksion të suksesshëm kundër rrjeteve kriminale.

“Policia e Shtetit foli përsëri me forcën e vendosmërisë sonë në luftën kundër krimit. Forca e Ligjit prangosi rrjetin kriminal të Shkodrës pas një pune policore disamujore të shtrirë edhe jashtë vendit”, shprehet kryeministri.

Po ashtu, kryeministri thotë:  “Respekt dhe për vendosmërinë e Prokurorisë. Forca e Ligjit po përshkallëzohet”. /j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.