GREQI – Një tërmet 4,4 ballë Rihter trondit Kretën

KRETË, 17 shtator /ATSH-ANA/ – Një tërmet me magnitudë 4,4 ballë të shkallës Rihter tronditi ishullin e Kretës mëngjesin e sotëm.

Tërmeti ra në orën 03:24 me epiqendër në det, rreth 63 kilometra në verilindje të Zakros.

Nuk ka raportime për viktima apo dëme materiale./  /os/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.