FOTO/ Efektivët e FA dhe MM në ndihmë të fëmijëve me statusin e jetimit

TIRANË, 5 shtator/ATSH – A. Fortuzi/ – Në ditën e Shenjtërimit të Nënë Terezës me kontribute të Forcave të Armatosura (FA) dhe të Ministrisë së Mbrojtjes (MM), iu dhuruan çanta e mjete shkollore 100 fëmijëve jetimë.

“Ushtarakët nuk kanë kuletë të madhe, por kanë zemrën e madhe. FA pranë çdo fëmije në nevojë, sot e përherë”, shprehet Xhaçka. /r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.