Parashikimi i motit, e diel 2 Shtator 2018

TIRANË, 2 shtator /ATSH/

Moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta e mesatare në zonat malore në mesditë. Në mbrëmje shtim vranësirash në pjesën Veriore e Veriperëndimore.

Era do të fryjë me drejtim  Juglindje-Jugperëndim 1-10m/sek.

Valëzimi në detet Adriatik dhe Jon i forcës 3-4 me lartësi vale 1.0-1.8 m.

Temperaturat parashikohen pa luhatje të ndjeshme:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 18/34 re diell
Kukës 17/30 re diell
Lezhë 18/34 re diell
Dibër 15/30 re diell
Durrës 20/33 re diell
Tiranë 21/34 re diell
Elbasan 21/34 re diell
Berat 18/35 diell
Vlorë 21/33 diell
Korcë 16/30 re diell
Gjirokastër 17/35 diell
Sarandë 21/33 diell

 

/j.p/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.