Nxënësit e Liceut “Jordan Misja” kërcejnë vallen e Tropojës në Gjermani

Landenabend

Momente nga „Mbrëmja e kulturave të ndryshme“ në Aachen, Gjermani. Në kampin veror trejavor PASCH nga Shqipëria marrin pjesë Bora, Borjon, Hepi dhe Heidi, nxënës të Liceut Artistik „Jordan Misja“Eindrücke aus dem Länderabend in Aachen, Deutschland. Aus Albanien nehmen am dreiwöchigen PASCH-Camp Bora, Borjon, Hepi und Heidi, Schüler der Musikschule „Jordan Misja“ teil.#goethezentrum #tirana

Posted by Goethe-Zentrum Tirana on E mërkurë, 22 Gusht 2018

TIRANË,23 gusht/ATSH- I. Vata/ – Kultura të ndryshme janë bërë bashkë në Aachen të Gjermanisë ku muzika shqiptare u përfaqësua nga nxënës të Liceut Artistik “Jordan Misja” në Tiranë.

Ambasada Gjermane në Tiranë njoftoi aktivitetin duke ndarë “momente nga Mbrëmja e kulturave të ndryshme“ në Aachen, Gjermani”.

“Në kampin veror trejavor PASCH nga Shqipëria marrin pjesë Bora, Borjon, Hepi dhe Heidi, nxënës të Liceut Artistik “Jordan Misja”, shprehet ambasada Germane.

Po ashtu ambasada Gjermane poston dhe video ku performojnë nxënësit e Liceut Artistik me vallen e Tropojës. /j.p/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.