Policia e Shtetit, patrullim në zonat turistike

 

https://www.facebook.com/1502420603377639/videos/273465856597985/

TIRANË, 22 gusht/ATSH/- Policia e Shtetit vijon të patrullojë në plazhet e vendit për t’u ardhur në ndihmë turistëve, vizitorëve dhe pushuesve, që kanë zgjedhur plazhet e Shqipërisë për të pushuar.

“Fatjona me Aldon! Së bashku me kolegë të tjerë të Stacionit të Policisë Velipojë patrullojnë në zonën e plazhit në ndihmë të pushuesve dhe turistëve. Ashtu si kolegët, sot është radha jonë të kujdesemi për pushuesit vendas, por edhe të huaj të cilët kanë zgjedhur plazhin e Velipojës për të kaluar disa ditë pushimi dhe qetësie”, bën të ditur Policia e Shtetit, duke shtuar se ju themi me bindje se kanë zgjedhur vendin e duhur.
Policia e Shtetit i bën thirrje të gjithë pushuesve dhe qytetarëve që për çdo emergjencë telefono Policinë e Shtetit në numrin falas 112. /j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.