Vetingu, opozita merr në mbrojtje njerëz të pambrojtshëm

TIRANË, 31 korrik/ATSH/ – Duke u ndalur tek akuzat e opozitës kundër këtij procesi, Kryeministri theksoi se këta të fundit kanë marrë në mbrojtje njerëz të cilët janë pastruar nga “sita” e Vetingut, duke sulmuar ata të cilët e kanë kaluar atë.

“Jo, opozita këtë po thotë çdo ditë, po bëhet keq pastrimi. Opozita ka marrë në mbrojtje njerëz të pambrojtshëm, pse janë pastruar nga fshesa e Vetingut dhe ka sulmuar të tjerë pse e kanë kaluar filtrin e Vetingut. Unë besoj që njerëzit në përgjithësi, dhe partitë politike në veçanti, nuk maten thjesht me atë që thonë, por maten me atë që bëjnë. Opozita i thotë këto, por bën tjetër gjë pastaj. Pasi i thotë këto: bën fletërrufetë kundër atyre që kalojnë filtrin dhe merr në mbrojtje ata që janë të pambrojtshëm. Besoj që asnjë nga temat që kemi sot nuk është më e rëndësishme se tema e pastrimit të Gjykatës Kushtetuese dhe ristartimit të saj me duar të pastra. Kjo është kryesorja dhe për asnjë nga ato temat e tjera unë nuk do dilja kundër Vetingut dhe për asnjë nga ato temat e tjera unë nuk do të çoja shtatë pika për të kthyer mbrapsht reformën në drejtësi”, – u shpreh kreu i ekzekutivit.

/e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.