Seferan, fshati që po zhvillon me shpejtësi agroturizmin

Seferan, fshati që po zhvillon me shpejtësi agro-turizmin

Vetëm 1 orë larg Tiranës dhe Beratit, fale rrugës Cërrik-Belsh-Kuçovë-Ura Vajgurore, Seferan fshati Seferan po zhvillon me shpejtësi agro-turizmin. Kështu, Fondi Shqiptar i Zhvillimit në një video të postuar në faqen zyrtare tregon sesi sistemimi i rrugës që ky fond po zbaton për llogari të Qeverisë shqiptare, ka sjellë zhvillim dhe mundësi të reja për agro-turizëm në fshatin Seferan.

Posted by Agjencia Telegrafike Shqiptare on E hënë, 30 Korrik 2018

TIRANË, 30 korrik /ATSH/ Vetëm 1 orë larg Tiranës dhe Beratit, fale rrugës Cërrik-Belsh-Kuçovë-Ura Vajgurore, Seferan fshati Seferan po zhvillon me shpejtësi agro-turizmin.

Kështu, Fondi Shqiptar i Zhvillimit në një video të postuar në faqen zyrtare tregon sesi sistemimi i rrugës që ky fond po zbaton për llogari të Qeverisë shqiptare, ka sjellë zhvillim dhe mundësi të reja për agro-turizëm në fshatin Seferan.

Seferan është gjithashtu pjesë e Programit Kombëtar “100 Fshatrat” që synon të rilindë zonat rurale dhe t’i shndërrojë në qendra turistike. /j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.