SHBA- Ivanka Trump njofton mbylljen e markës që mban emrin e saj

UASHINGTON, 24 korrik /ATSH-AFP/ – Ivanka Trump njoftoi sot se do mbyllte biznesin që mban emrin e saj në fushën e veshjeve, këpucëve dhe aksesorëve për të shmangur konfiktin e interesit, që mund të kthehet në një shënjestër për kundërshtarët e babait të saj.

Pasi shënoi një rritje të konsiderueshme të shitjeve në vitin 2016 së sajë të fushatës presidenciale, marka u bë objekt sulmesh pas fitores së Donald Trump, disa zinxhirë dyqanesh vendosën madje ta heqin nga tregu referencë. Ivanka Trump mban postin e këshilltares në Shtëpinë e Bardhë.

/v.b/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.