AXHENDA NDËRKOMBËTARE 22/7/2018

TODI (Itali) – Fillon Kampionati Botëror i Balonave me Avull në luginën e Sagrantinos në Umbria.

KIGALI (Ruanda) – Vizitë e presidentit kinez, Xi Jinping.

RIO DE ZHANEIRO – Politikani i së djathtës ekstreme, Jair Bolsonaro bëhet zyrtarisht kandidat për zgjedhjet presidenciale.

CARCASSONNE (Francë) – Çiklizëm. Turi i Francës. Etapa 15 Millau-Carcassonne 181,5 kilometra.

HOCKENHEIM (Allemagne) – Çmimi i Madh i Formula 1.

STAMBOLL – Mijëra notarë kalojnë Bosforin, ngjarje sportive nga më të njohurat në botë./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.