Rekomandimi për liberalizimin e vizave për Kosovën, Rama: Hap pozitiv i stërvonuar i Brukselit

TIRANË, 18 korrik/ATSH/ – Kryeministri i vendit, Edi Rama vlerësoi rekomandimin për liberalizimin e vizave që iu bë Kosovës, megjithëse e quajti këtë vendim të vonuar nga ana e Brukselit.

Përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”, Rama përshëndeti vendimin si një hap pozitiv që sipas tij, ju dha më në fund edhe Kosovës.

“Më në fund një hap pozitiv i stërvonuar i Brukselit për liberalizimin e vizave për Kosovën! Uroj që Këshilli dhe Parlamenti Europian të mos mendohen po të rreshtohen në favor të heqjes së kësaj pengese të pajustifikueshme mbi Kosovën”, – shkruan Rama.

/z.tosku//r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.