Dua Lipa pushton botën e muzikës, me tre nominime në VMA

TIRANË,17 korrik /ATSH/ – Dua Lipa hyri në histori kur u bë femra e parë që u nominua me 5 çmime në Brit Awards. Këngëtarja me origjinë shqiptare nuk di të ndalet.

Ylli i muzikës po pushton tregun muzikor me hitet e saj. Së fundmi Dua është nominuar me 3 çmime në VMA.

“New Rules” është nominuar për këngën e vitit, “IDGAF” për koreografinë më të mirë dhe “One Kiss” për kërcimin më të mirë.

Dua u ka bëri thirrje të gjithë fansave që ta votojnë./a.a/ j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.