Parashikimi i motit, 16 korrik 2018

TIRANE, 16 korrik/ATSH/- Moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët me shtim vranësirash në mesditë në Veri dhe në pjesën Lindore, ku nuk përjashtohet mundësia e reshjeve të shiut të izoluara.

Baza e reve të ulta 1000 metër. Era me drejtim Juglindje-Veriperëndim 1-10 m/sek.Deti i forcës 3-4 me lartësi dallge 1.0-2.0 metër. Shikimi 8-20 km, mjegullinë e izoluar.

Temperaturat parashikohen:

Vendet Malore                            18/35

Vendet e Ulta                  17/36

Vendet Bregdetare          19/35 /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.