VIDEO/ Ambasada amerikane publikon festimet e 4 Korrikut në Tiranë

TIRANË, 4 korrik/ATSH/- Në kuadër të festës së pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar edhe festimet e bëra me këtë rast në Shqipëri.

Me interpretimet e jashtëzakonshme të Eugent Bushpepës dhe grupit të tij, Kamela Islamajt, Anxhela Peristerit dhe bandës së qytetit, është festuar 4 Korriku nga ana e ambasadës amerikane në vendin tonë.

“Shijoni festimin e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara për Ditën e Pavarësisë, me interpretimet e jashtëzakonshme të Eugent Bushpepës dhe grupit të tij, Kamela Islamajt, Anxhela Peristerit dhe Bandës së Qytetit. Gëzuar 4 Korrikun!” – shkruan ambasada amerikane në Tiranë.

Postimi është shoqëruar edhe me video ku shihen festimet e kësaj dite. /z.t/j.p/

Independence Day Celebration

Shijoni festimin e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara për Ditën e Pavarësisë, me interpretimet e jashtëzakonshme të Eugent Bushpepës dhe grupit të tij, Kamela Islamajt, Anxhela Peristerit dhe Bandës së Qytetit. Gëzuar 4 korrikun! Enjoy U.S. Embassy Tirana's Independence Day celebrations, featuring amazing performances by Eugent Bushpepa and his band, Kamela Islamaj, Anxhela Peristeri dhe the City Band. Happy #FouthOfJuly!

Posted by U.S. Embassy-Tirana on E mërkurë, 4 Korrik 2018

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.